równe zęby

Ortodoncja u dorosłego pacjenta – jakie efekty może przynieść?

9 października, 2021

Korzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty, jakim jest ortodonta może sprawić, że po pewnym czasie nasz uśmiech będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Rolą ortodonty jest zastosowanie takiej metody leczenia, która doprowadzi między innymi do wyprostowania krzywych zębów lub redukcji wady zgryzu. Specjalista ten może zaproponować między innymi noszenie aparatu.


Bardzo dużo osób cierpi na różnego rodzaju wady zgryzu lub krzywiznę zębów. Błędnym przekonaniem jest to, że nie można w takich sytuacji nic zrobić. Współczesna ortodoncja daje cały szereg możliwości, których efektem będzie po pierwsze poprawa estetyki uśmiechu, a po drugie przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej.

Korzystanie z pomocy doświadczonego ortodonty, którego znajdziemy między innymi w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/ sprawi, że będziemy mogli normalnie funkcjonować i cieszyć się pięknymi oraz równymi zębami. Musimy jednak wiedzieć, że leczenie ortodontyczne (w zależności od pacjenta, jego dolegliwości, stopnia skomplikowania leczenia) po prostu nie trwa krótko. Noszenie aparatu ortodontycznego przyniesie efekt, ale nie w ciągu tygodnia lub miesiąca.

Zobacz także:  https://avantimoda.pl/2021/10/12/proteza-zebowa-kiedy-jej-stosowanie-przynosi-najlepsze-efekty/

Ortodonta

Ortodonta jest bardzo ważnym specjalistą, z którego usług przede wszystkim nie powinniśmy bać się korzystać. W przypadku zauważenia problemów powinniśmy jak najszybciej udać się na konsultację. Dlaczego? Brak właściwej reakcji może doprowadzić do pogłębienia się problemów. Ortodonta pomoże przywrócić normalny stan rzeczy, a więc swobodną możliwość odgryzania i rozdrabniania pokarmu, żucia, poprawę jakości mowy. Równe zęby to również dużo łatwiejsze ich czyszczenie, a więc mniejsze ryzyko kamienia, przebarwień, próchnicy. Mniejsze problemy to również mniejsze środki finansowe, które trzeba wydać na leczenie.

Aparaty ortodontyczne

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które ma realny wpływ na to, jak będą w przyszłości wyglądać nasze zęby są oczywiście aparaty ortodontyczne. Ich typów oczywiście jest bardzo dużo. Możemy wybrać między innymi między aparatami stałymi, jak również wyjmowanymi. Rolą ortodonty jest to, aby zasugerować najlepszy wybór, biorąc pod uwagę stan uzębienia, jak również estetykę, potrzeby pacjenta, jego możliwości finansowe czy funkcję, którą pełni. Ze względu na przykład na ekspozycyjne stanowisko konieczne może być zastosowanie estetycznego, kosmetycznego, mało widocznego aparatu, który może być montowany po wewnętrznej stronie zębów.

Artykuł w tematyce:
Zdrowie

1 Comment

Dodaj komentarz