karnawalowe fryzury

Jak stworzyć karnawałowe fryzury w domu?

11 stycznia, 2021

Szalone karnawałowe fryzury i stroje zagościły w sercu popkultury lata temu. Przełom stycznia i lutego daje nam szansę na wypróbowanie skomplikowanych upięć, nieszablonowych makijaży i upust dla kreatywności. Chociaż tegoroczny karnawał spędzimy w bardziej kameralnym gronie, wciąż jest to pretekst do tworzenia i testowania niecodziennych stylizacji.

Mimo że tym razem zabawa karnawałowa wymaga od nas nieco więcej kombinowania, to nadal jest to radosny sposób spędzenia czasu z najbliższymi. Wystarczy w domowym zaciszu wygospodarować kilka metrów do tańca, puścić muzykę, bawić się doskonale i wyglądać zjawiskowo, w swojej karnawałowej stylizacji! Co więcej – nowe umiejętności przydadzą się, gdy świat wróci na stare tory, a my będziemy szykować się na festiwale i huczne imprezy.

Back to the 80’s

Wcieramy we włosy piankę do włosów kręconych. Następnie włosy dokładnie zaczesujemy do tyłu i po kolei, pasmo po paśmie zakręcamy włosy ściśle wokół lokówki – ważne by pasma były cienkie. Pamiętajcie, by lokówkę kierować pionowo od nasady włosów, zakręcając w ten sposób włosy, sprawimy, że loki będą bardziej sprężyste! Krok powtarzamy, aż całą fryzurę pokryją drobne loki. Całość dodatkowo delikatnie tapirujemy i podsuszamy, by nadać jeszcze większej objętości. Ostatnim krokiem będzie spryskanie afro dozą lakieru do włosów.

Kok samuraja

Tworzenie tej fryzury jest bardzo szybkie i proste. W pierwszej kolejności prostujemy włosy prostownicą i zbieramy z tyłu pasma, z których utworzymy niewielkiego koka na czubku głowy (dla osób z cieńszymi włosami sprawdzi się również wypełniacz do koków dostępny w praktycznie każdej drogerii). Pozostałe włosy puszczamy swobodnie wokół ramion – gotowe!

Fale z czerwonego dywanu

Na włosy nanosimy i wcieramy piankę, gdy częściowo się wchłonie, rozpoczynamy stylizację. Trwałe fale możemy stworzyć na dwa sposoby.

– Używając szczotki i suszarki – Na okrągłą szczotkę zawijamy pasmo po paśmie, zaczynając od nasady i wyciągając je ku górze (w ten sposób nadamy fryzurze objętości). Po podkręceniu i podniesieniu włosów sięgamy po lokówkę, na którą w poziomie zawijamy grubsze pasma włosów i bardzo powoli, delikatnie puszczamy. Opuszkami palców roztrzepiemy fryzurę i nadamy blasku, używając utrwalającego lakieru.

– Używając stylizatora – Z pomocą lokówko-suszarki wykonamy powyższe kroki trochę szybciej i za pomocą jednego urządzenia. Najpierw zawijamy na głowicę pasmo po paśmie, jednocześnie susząc je i wyciągając ku górze. Następnie również przy pomocy stylizatora zawijamy grubsze pasma włosów, skręcając je w literę S ku dołowi.

Wszystkie wymienione w materiale fryzury wykonamy, wybierając produkty z najnowszej linii marki Remington – Hydraluxe, która łączy w sobie stylizację z pielęgnacją dając skuteczne, trwałe i zdrowe efekty. Zastosowana w produktach technologia wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie uwalniające odżywkę Moisture Lock, która nadaje włosom blasku oraz poprawia ich stan. Funkcja regulacji temperatury sprawia, że stylizacja przestaje być dłużej zagrożeniem dla kondycji włosa, jednocześnie zapewniając trwałe i widowiskowe efekty!

Artykuł w tematyce:
Moda i uroda

Dodaj komentarz