ampulki dermapen

Ampułki do dermapen – kto ich używa?

10 lutego, 2023

Ampułki do dermapen to wyrób medyczny, który ma szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie estetycznej. Są nasycone różnymi składnikami, które korzystnie wpływają na skórę. Kto ich używa?

Ampułki do dermapen – co takiego zawierają?

Ampułki do dermapen to środek, który zawiera przede wszystkim substancję aktywną w postaci dimetyloacetylocholiny. W skrócie jest to DMAE. Odpowiada między innymi za napięcie mięśni i tym samym naprężenie całej skóry twarzy. W ten sposób można zredukować zmarszczki.

Podczas stosowania ampułek można również wziąć pod uwagę krem znieczulający do mezoterapii. Jest to preparat, który miejscowo znieczula i sprawia, że zabieg jest bardziej znośny dla osób, których próg bólu jest niewielki.

Oprócz tego ampułki zawierają również ochronną dla skóry witaminę B3 oraz kwas hialuronowy. Bardzo często można ten składnik znaleźć w kosmetykach nawilżających. Poprawia on właśnie gospodarkę wodną w komórkach pod skórą i nadaje im jędrności.

Ampułki do dermapen – przez kogo są stosowane?

Takie ampułki wyłącznie stosowane są przez profesjonalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Tylko oni mają prawo do ich zakupu, posiadania oraz używania. Każda osoba, która kupi bez odpowiedniego wykształcenia medycznego taki produkt, może być pociągnięta do odpowiedzialności.

Ampułki są przede wszystkim wyrobem medycznym, który stosuje się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Przed skorzystaniem z mezoterapii igłowej każdy pacjent przechodzi dialog z lekarzem, który każdorazowo stwierdza, czy są jakieś przeciwwskazania.

Warto podkreślić, że takie ampułki mogą być stosowane tylko w przypadku występowania do tego wskazań, takich jak skóra z niedoskonałościami w postaci trądziku, który jest leczony, jednak bezskutecznie. Jeśli dermatolog nie widzi problemów, warto zastosować taki zabieg.

Ampułki do dermapen wykorzystywane są wyłącznie przez profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej.

Artykuł w tematyce:
Moda i uroda

Dodaj komentarz