Co zrobić z zużytymi tonerami Xerox?

24 maja, 2023

Firmy back – officeowe często korzystają z tonerów Xerox. Wykorzystują ich ogromne ilości, przez co później pojawia się dość spory problem – co zrobić ze zużytymi tonerami? W jaki sposób można poradzić sobie z ich bezpiecznym usunięciem z firmy? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty skupu tonerów Xerox.

Dlaczego zużyte tonery powinny być zutylizowane?

Zużyte tonery Xerox powinny zostać zutylizowane – jest to obowiązek, który narzucają przedsiębiorcom przepisy polskiego prawa. Zgodnie z zapisami ustawy ma to zapobiec wyrzucaniu tego typu odpadów w miejsca do tego niewyznaczone, gdzie mogłyby wyrządzić mnóstwo szkód. Utylizowanie chroni planetę przed szkodliwymi odpadkami, a przedsiębiorcę przed wysokimi karami za brak odpowiedniego zarządzania odpadami w postaci tonerów od drukarek.

Skup tonerów Xerox to najlepsze miejsce na to, by oddać odpady i nie musieć martwić się z tym, co z nimi zrobić. Co ważne, skorzystanie z oferty skupu nie tylko pozwoli pozbyć się problemu, ale również pozwoli przedsiębiorcom odzyskać część kosztów poniesionych na zakup tonerów.

Puste tonery Xerox zawierają sporo chemicznych substancji, które wyrzucone w nieodpowiednie miejsce mogłyby wyrządzić wiele poważnych szkód środowisku naturalnemu. Oddając je do skupu, nie ma takiego problemu – w tym miejscu zostaną właściwie i co najważniejsze zutylizowane bezpiecznie dla środowiska.

Jak skorzystać z oferty skupu zużytych tonerów?

Skup tonerów Xerox działa na terenie całej Polski. W przypadku firm działających na terenie Warszawy są one odbierane osobiście przez pracownika skupu, natomiast w przypadku innych miast zużyte tonery odbierane są przez współpracującą ze skupem firmę kurierską.

Po otrzymaniu tonerów przeprowadzana jest ich wycena – to właśnie na jej podstawie określana jest wartość produktów i wysokość środków finansowanych, jakie zostaną przelane z tego tytułu na konto wskazane przez klienta. Do skupu można oddawać zarówno zużyte tonery, jak i te firmowo zapakowane oraz takie, które kiedyś zostały już otworzone.

Zużyte tonery Xerox powinny być zutylizowane, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy doskonale będą wiedzieli, co należy z nimi zrobić. Oddanie tonerów poprzedzone musi być wysłaniem zgłoszenia, w którym zostaną zamieszczone najważniejsze informacje dotyczące klienta (imię i nazwisko/ dane firmy, adres, numer konta, na które mają trafić pieniądze) oraz wstępne określenie tego, co chce on oddać do skupu. Dopiero gdy tonery dotrą do skupu, wykonywana jest ich wycena. Po jej zaakceptowaniu pieniądze najszybciej jak to będzie możliwe, trafią na konto klienta.

Artykuł w tematyce:
Wiadomości

Dodaj komentarz