Czy powietrze może być EKO?

22 września, 2022

Wiele mówi się obecnie o ekologi, o tym co jest ekologiczne, o tym co nie jest i jak powinniśmy dbać o naszą planetę. Ekologia to nie tylko kwestie plastiku, ale także innego rodzaju zanieczyszczeń, np. tych codziennie wtłaczanych do powietrza, począwszy od dużych przedsiębiorstw, skończywszy na własnych domach. 

Wielkimi krokami zbliża się sezon jesienno-zimowy, co ściśle wiąże się także z sezonem grzewczym, Polska to również kraj w którym sezon grzewczy kojarzy się z jeszcze jednym zjawiskiem, a mianowicie często występującym w tym okresie smogiem. Czy biorąc pod uwagę fakt, że Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów pod względem powietrza w Unii Europejskiej, można mówić o tym, że powietrze jest EKO? Jak do tego dążyć i jakie w tym wszystkim ma zdanie oczyszczacz powietrza od producenta Vestfrost?

3 działania, które mogą poprawić jakość powietrza

  • Edukacja- choć brzmi to bardzo prosto, niestety już takie nie jest, od wielu lat staramy się działać w tym kierunku aby zmieniło się myślenie ludzi o zanieczyszczeniach powietrza, od edukacji wszystko się zaczyna, szkodliwość zanieczyszczeń, które na co dzień wdychamy powinna być dla nas oczywista, a dzięki temu także i nasza świadomość powinna zasadniczo wzrosnąć.
  • Ograniczenie spalin samochodowych- wybór bardziej ekologicznych środków transportu ma ogromny wpływ na zmniejszanie emisji spalin, które także przyczyniają się do występowania zjawiska smogu, zmniejszenie ilości spalin jest szczególnie potrzebne w dużych miastach, gdzie liczba samochodów jest naprawdę duża. 
  • Ekologiczne metody ogrzewania- od niedawna można wymieniać stare piece grzewcze z odpowiednią dopłatą na znacznie bardziej ekologiczne metody ogrzewania, mniej straty ciepła to również ważna funkcja, która skutkuje zmniejszeniem szkodliwych zanieczyszczeń wtłaczanych do powietrza. 

Oczyszczacz powietrza od producenta Vestfrost- sposób na eko powietrze w domu

Powyżej wymienione działania dotyczą  zmniejszania zanieczyszczeń w powietrzu, niestety to nadal trudne zagadnienie i dużo mozolnej pracy, aby uzyskać oczekiwane efekty. Nie pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń powietrza od tak , po za tym zawarte są w nim jeszcze inne cząsteczki, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie, jak np. alergeny. Eliminacja zanieczyszczeń jest na szczęście znacznie łatwiejsza w pomieszczeniach niż na zewnątrz, wszystko to dzięki skutecznym urządzeniom do sterylizacji powietrza takim  jak oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1M30WH

 

Dobrej klasy oczyszczacze powietrza są na tyle zaawansowane technologicznie, że będą mogły usuwać najgroźniejsze zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Dla przykładu wywołany już model oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1M30WH, filtruje powietrze wykorzystując do tego wieloetapową filtrację poprzez:

  • filtr wstępny
  • filtr węglowy
  • filtr HEPA
  • lampę UV-C LED
  • jonizator

Oczyszczacze powietrza od producenta Vestfrost jako jedne z niewielu wykorzystały lampę UV-C LED w swoich urządzeniach, tego typu wiązka światła LED jest w stanie wnikać w DNA drobnoustrojów skutecznie je eliminując. 

Profesjonalne urządzenia działają nie tylko skutecznie ale i cicho, bez większej ingerencji użytkownika, czyniąc powietrze w danym pomieszczeniu bardziej ekologicznym.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Artykuł w tematyce:
Zdrowie

Dodaj komentarz