polisa ubezpieczeniowa dla zwierzat

 Firma ubezpieczeniowa a polisa dla zwierząt domowych – co warto wiedzieć?

17 maja, 2022

Dobra firma ubezpieczeniowa jest w stanie zaoferować każdemu z nas ciekawe polisy, które możemy dopasować względem swoich wymagań i potrzeb. Ubezpieczyć można zasadniczo wszystko – życie, zdrowie, mieszkanie czy samochód. Oto najpopularniejsze przykłady. Nie zapominajmy jednak o tym, że w naszym otoczeniu znajduje się więcej istot, które wymagają ochrony – konkretnie mowa tutaj o zwierzętach domowych. Dzisiaj zagłębimy się w ten temat i zastanowimy się, o czym warto wiedzieć zanim będziemy chcieli ubezpieczyć naszego pupila.

Firma ubezpieczeniowa a zwierzęta domowe – jaką polisę wybrać?

Wiele i wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zwierząt domowych i zdecydowanie warto będzie je ubezpieczyć. Musimy pamiętać o tym, że wypadki chodzą nie tylko po ludziach, a nieszczęśliwy zbieg okoliczności może się przydarzyć także naszym pupilom. Co więcej, mają one nawet większe szanse na jakieś nieprzyjemne zdarzenie niż my, ze względu na ich zachowanie. Jaka polisa obejmuje zwierzęta domowe?

Firma ubezpieczeniowa zazwyczaj oferuje polisę dla zwierząt domowych jako dodatek do ubezpieczenia mieszkania. Oczywiście, na rynku można znaleźć też opcje, które pozwolą nam bezpośrednio ubezpieczyć naszego czworonoga, jednak pojawiają się one znacznie rzadziej. Na co możemy liczyć, kiedy wraz z firmą ubezpieczeniową podpiszemy polisę na ochronę mieszkania, która weźmie też pod uwagę nasze zwierzęta?

Ubezpieczenie dla zwierząt – co obejmuje?

Na samym wstępie warto wskazać, co może nam zaoferować firma ubezpieczeniowa, kiedy zdecydujemy się ubezpieczyć naszego pupila. Należy zauważyć, że warunki naszej umowy będą zależały głównie od towarzystwa ubezpieczeniowego, jakie wybierzemy. Dotyczy to nie tylko tego, na co możemy liczyć, kiedy naszemu zwierzęciu przydarzy się wypadek, ale także tego, jaki gatunek zwierzęcia możemy ubezpieczyć. Oferta niektórych firm obejmuje tylko najpopularniejsze z nich, takie jak psy i koty, jednak znajdziemy też oferty pozwalające ubezpieczyć króliki, świnki morskie czy żółwie.

Jeśli chodzi o same warunki, jakie zaoferuje nam firma ubezpieczeniowa w tym zakresie, możemy liczyć na całkiem sporo. Nie ma żadnego problemu, żeby ubezpieczyć naszego czworonożnego przyjaciela na wypadek kradzieży, włamania do mieszkania (na którego skutek zwierzęciu stała się krzywda) lub postawić na coś podobnego do pakietu medycznego dla ludzi i tym samym zapewnić naszemu pupilowi darmowe wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Całkiem ciekawą opcją jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla zwierząt, które pozwala uzyskać odszkodowanie osobie, która doznała jakiejś szkody ze strony naszego psa czy kota.

Przy wyborze polisy pamiętajmy o tym, że polisa mieszkaniowa z dodatkowym pakietem ochrony zwierząt nie obejmuje tych z nich, które są dzikie, większość czasu przebywają na zewnątrz lub są wykorzystywane w celach zarobkowych. Najczęściej ubezpieczeniu nie będą podlegały także zwierzęta egzotyczne, czy niektóre rasy psów, które nierzadko uznawane są powszechnie za agresywne.

Artykuł w tematyce:
Wiadomości

Dodaj komentarz