sprzedaz kredytow

Grupa ANG zanotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów

22 września, 2021

Łączna wartość kredytów hipotecznych i kredytów gotówkowych udzielonych w II kwartale br. przy wsparciu ekspertów kredytowych Grupy ANG wyniosła blisko 2 mld zł. Grupa ANG, w stosunku do pierwszego kwartału tego roku, zanotowała 26,5 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów hipotecznych i o 32,9 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów gotówkowych. Z wynikami za drugi kwartał firma zajmuje trzecie miejsce wśród pośredników finansowych.

Kolejny raz Grupa ANG odnotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów, zarówno hipotecznych, jak i gotówkowych. Pośrednik finansowy, będący spółką pracowniczą utrzymuje tendencję wzrostową i jest największą niezależną firmą z tego segmentu. Wolumen kredytów hipotecznych w II kwartale br. udzielonych za pośrednictwem Grupy ANG wyniósł 1,87 mld zł, to daje 26,5 proc. wzrost względem kwartału pierwszego.

Sprzedaż kredytów gotówkowych w II kwartale wyniosła 53,17 mln zł, co oznacza 32,9 proc. wzrost względem pierwszego kwartału tego roku

„Jak pokazują dane rynkowe pomimo wzrostu cen nieruchomości, popyt na nie wciąż nie słabnie. Tym samym boom na rynku nieruchomości wyraźnie przekłada się na popyt na produkty finansowe. To z kolei znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych banków, ale także pośredników finansowych, do których czołówki należy nasza firma. Wyraźnie widzimy też, że osoby chcące kupić wymarzone M lub też traktujące zakup nieruchomości jako element inwestycji czy dywersyfikowania portfela coraz częściej sięgają po wsparcie naszych ekspertów finansowych. Cenią ich za jakość obsługi, wiedzę i pomoc w doborze najlepszego produktu finansowego, czyli za wszystko to, co składa się na odpowiedzialną sprzedaż i odpowiedzialne finanse” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG. „Bez wątpienia poza popytem na nieruchomości, wpływ na osiągnięty przez nas wynik ma również skuteczność naszych ekspertów kredytowych. Jak wynika z analiz jednego z największych banków, z którym współpracujemy, aż 80 proc. wniosków, złożonych za naszym pośrednictwem, otrzymuje pozytywną decyzję kredytową – średnia dla pośredników, z którymi współpracują wynosi 77 proc. Dodatkowo aż 59 proc. wniosków ww. banku jest zakończona umową, tu średnia to 54 proc.” – dodaje Prezes Grupy ANG.

Grupa ANG z osiągniętymi wynikami zajmuje 3. miejsce wśród pośredników finansowych. Pierwsze dwa miejsca zajmują spółki zrzeszone w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

W pierwszej połowie 2021 roku Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

Artykuł w tematyce:
Biznes i finanse

Dodaj komentarz