wizyta w gabinecie psychologicznym

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie psychologicznym?

22 września, 2023

Przygotowanie do wizyty w gabinecie psychologa może niekiedy nastręczać wiele problemów. O czym warto pamiętać przed udaniem się do psychologa po praz pierwszy?

Wybierz odpowiedniego psychologa

Jeśli zamierzasz udać się psychologa po raz pierwszy, poświęć czas, aby znaleźć specjalistę specjalizującego się w konkretnych potrzebach, który dodatkowo ma pozytywne opinie na swój temat. Gdy poszukiwany jest dobry gabinet psychologiczny Poznań jest jednym z tych miast, w którym można znaleźć wielu rekomendowanych psychologów. Adresy placówek wraz z opiniami dostępne są online.

Zbierz wszystkie informacje

Przed wizytą w gabinecie psychologicznym przygotuj się na podanie odpowiednich informacji o sobie, swojej przeszłości i obawach. Przykładowo informacje te mogą obejmować historię medyczną, aktualnie zażywane leki, wcześniejsze terapie i wszelkie problemy, których ma dotyczyć dana wizyta.

Zastanów się nad swoimi obawami

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co Cię niepokoi, jakie zauważyłeś objawy i jak wpływają one na Twoje codzienne życie. Warto również poświęcić chwilę, aby zastanowić się, co chce się osiągnąć dzięki terapii, co pomoże w uzyskaniu najlepszych wyników.

Obierz jasne cele

Wyznaczenie jasnych i realistycznych celów może pomóc psychologowi skutecznie współpracować ze swoim pacjentem, dlatego też warto przemyśleć, jakie z nich pragnie się osiągnąć podczas terapii.

Zapisz pytania, jakie chcesz zadać psychologowi

Zapisz wszystkie pytania, które masz do psychologa. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podczas sesji poruszysz wszystkie tematy i nie zapomnisz o żadnej kwestii.

Otwarcie mów o swoich problemach

Podejdź do sesji z otwartym umysłem, nie krępuj się szczerze dzielić się swoimi przemyśleniami i uczuciami z psychologiem podczas wizyty.

Pamiętaj o szczerości

Szczerość jest kluczem do terapii. Bądź otwarty na swoje doświadczenia, emocje i myśli. W takiej sytuacji psycholog może udzielić najskuteczniejszych wskazówek, jeśli dobrze zrozumie sytuację swojego klienta.

Bądź cierpliwy

Terapia to proces, który wymaga czasu. Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów po pierwszej sesji. Zbudowanie relacji i zaobserwowanie postępów może zająć więcej czasu, dlatego trzeba być cierpliwym.

Zapytaj psychologa o podejście terapeutyczne

Jeśli ciekawi Cię podejście terapeutyczne, jakie stosuje psycholog, poproś go o wyjaśnienie jego najważniejszych założeń. Dzięki temu można dowiedzieć się, czego można się spodziewać po sesjach. Gdy zatem niedługo chcesz udać się do psychologa, pamiętaj o powyższych poradach!

Artykuł w tematyce:
Zdrowie

Dodaj komentarz