Jak wybrać krem do stóp?

Jak wybrać krem do stóp?

17 marca, 2023

W sprzedaży dostępnych jest wiele kremów do stóp, takich jak te na stronie Cuccio. Różnią się one wchłanialnością, konsystencją, zapachem oraz składem. Należy mieć na względzie, iż wybierając kosmetyki do pielęgnacji stóp, trzeba mieć na względzie indywidualne potrzeby. Najczęściej występującym problemem jest przesuszenie prowadzące do rozpadlin i pęknięć oraz nadpotliwość wraz z tendencją do infekcji grzybiczych.

Określenie rodzaju skóry i jej potrzeb

Zanim wybierzemy konkretny krem do stóp, powinniśmy sprawdzić, jaki typ skóry mamy. W tym celu wystarczy spojrzeć na stopy i określić, czy skóra na nich jest potliwa, sucha, a może nie wywołuje większych dolegliwości. Następnie możemy określić, czego potrzebuje nasza skóra – pozbycia się zbytniej potliwości czy nawilżenia. Sprawdźmy również, czy na naszych stopach występują pęknięcia lub twarda skóra. Oceńmy jej stan. Jeśli mamy z tym problem, zwróćmy się do podologa.

Preparaty do stóp potliwych

Problem z nadpotliwymi stopami jest na tyle niekomfortowy, iż prowadzić może do innych schorzeń niż wyłącznie nadmierne wydzielanie się potu. Nadpotliwość sprzyja też występowaniu grzybicy. Dlatego powinniśmy sprawdzić, czy krem do stóp, który chcemy wybrać, ma składniki hamujące mnożenie się bakterii oraz działające przeciwgrzybicznie.

Wśród substancji mających takie działanie znajdują się sole glinu, dzięki którym pot wydziela się wolniej. Działanie bakteriobójcze wykazują substancje takie jak szałwia, rozmaryn lub olejek z drzewa herbacianego. Nie można także zapominać o mięcie, która ogranicza rozwój mikroorganizmów i odświeża.

Kremy do suchych stóp

Jeżeli naszym problemem są zbyt suche stopy, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, aby porządnie je nawilżyć. Szukajmy kremów, które zawierają w swoim składzie masło Shea. Chroni ono skórę przed przesuszeniem, koi i wiąże wodę. Wykazuje również działanie przeciwzapalne.

Dobrym rozwiązaniem są także kremy zawierające mocznik. W tym przypadku trzeba jednak zwracać uwagę na jego stężenie. Mocznik zawarty w kremie może działać na różne sposoby. Kiedy jego stężenie mieści się w zakresie 2 a 10 procent, wykazuje on właściwości zmiękczające i nawilżające skórę. Natomiast, kiedy jego stężenie sięga 30 procent, wykazuje on działanie silnie złuszczające, dzięki czemu usuwa zrogowaciały naskórek. Chcąc odpowiednio nawilżać stopy, musimy szukać kremów, w których stężenie wymienionej substancji nie przekracza 10 procent. Składnikiem o działaniu silnie nawilżającym jest również gliceryna.

Artykuł w tematyce:
Zdrowie

Dodaj komentarz