paczka za pobraniem

Kurier za pobraniem – na czym polega taka metoda dostawy?

26 maja, 2022

Cechą charakterystyczną dla współczesnego społeczeństwa jest dynamiczna cyfryzacja. Swoje przełożenie na formę internetową odnalazły m.in. rozrywka, relacje, praca czy też zakupy. Te ostatnie szczególnie niedawno zyskały na popularności. Prężny rozwój e-commerce zapewnia konsumentom wiele możliwości. Jednak technologiczny postęp często jest również wykorzystywany do internetowych oszustw. W sieci nie brakuje podejrzanych sklepów, które wyłudzają pieniądze, a później nie wysyłają klientom ich zamówień.

Jeśli kupujesz produkty z nieznanej lub nowo założonej strony, zrób wszystko, aby ustrzec się przed takim przekrętem. Dobrym działaniem prewencyjnym jest przeczytanie opinii o przedsiębiorstwie, z którego usług planujesz korzystać. Komentarze internautów mogą być jednak niewystarczające. Skuteczniejszym zabezpieczeniem własnego interesu będzie zamówienie przesyłki za pobraniem.

Jak działa kurier za pobraniem? Ta forma dostawy nie narzuca odgórnej płatności za zamówiony towar. Paczka kurierska za pobraniem opłacana jest dopiero w momencie doręczenia przesyłki. W przypadku takiej usługi koszt zamówienia nie jest więc uiszczany w ciemno, co eliminuje ryzyko nacięcia się na nieuczciwego przedsiębiorcę.

Zamówienie kuriera za pobraniem

Przesyłka kurierska za pobraniem jest bardzo popularną usługą i dlatego też można znaleźć ją w ofercie większości firm transportowych. Również coraz więcej sklepów internetowych daje klientom możliwość wyboru tejże formy dostawy. Chcąc złożyć zamówienie, za które nie będziesz musiał płacić z góry, sprawdź na stronie wybranego przedsiębiorstwa, jakie opcje wysyłki udostępnia klientom. Informacje te znajdą się w regulaminie lub w segmencie dotyczącym sposobu dostawy przy składaniu zamówienia.

Wybierając przesyłkę za pobraniem, pamiętaj, że kosztuje ona nieco więcej niż zwykła dostawa. Cena takiej paczki zawiera bowiem opłatę za towar, doręczenie i samą usługę pobrania. Choć koszt takiego świadczenia jest wyższy o kilka złotych, to warto wybrać je dla pewności doręczenia zamówienia.

Co daje przedsiębiorcy paczka kurierska za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem jest korzystna dla obydwu stron transakcji internetowej. Dzięki tej formie dostawy e-konsument ma pewność swojego zakupu, a sprzedawca i sklep zyskują wizerunek firmy godnej zaufania. Udostępniając klientom wiele form płatności oraz doręczenia, przedsiębiorstwo spotka się ze znacznie bardziej pozytywnym odbiorem. Otwarta polityka dostaw sprawi, że sprzedawca łatwiej pozyska nowego klienta. Jej zasługą będzie również powrót konsumentów, którzy już wcześniej korzystali z usług sklepu.

Przedsiębiorca udostępniający możliwość wysyłki za pobraniem musi być świadomy, że proces zapłaty zostanie wydłużony. W przypadku tego typu dostawy sprzedawca otrzyma pieniądze dopiero w okresie od 5 do 11 dni po doręczeniu paczki do klienta. Opóźniony wpływ na konto stanowi jednak niewielki minus, który przy pozytywnych aspektach wizerunkowych traci większe znaczenie.

Artykuł w tematyce:
IT i technologie

Dodaj komentarz