koszt uslugi lektora do reklamy

Lektor do reklamy – jaki jest koszt wykonania nagrania?

22 września, 2023

Koszt nagrania do celów reklamowych przygotowanego przez lektora może się znacznie różnić w zależności od wielu kwestii. Jakie są koszty ich realizacji? Przyglądamy się im bliżej!

Co decyduje o koszcie nagrania lektorskiego?

Gdy potrzebny jest lektor cennik jego usług będzie zależał od wielu czynników, do których zaliczane są w szczególności:

Długość reklamy

Nagranie dłuższych reklam jest droższe, a na przykład rozliczenie może odbywać się według liczby słów w scenariuszu, za ukończoną minutę.

Rodzaj reklamy

Różne rodzaje reklam, takie jak reklamy telewizyjne, spoty radiowe, filmy online i kampanie w mediach społecznościowych, mogą mieć różne stawki.

Doświadczenie lektora

W przypadku zatrudnienia doświadczonego lektora konieczne jest uwzględnienie wyższych kwot.

Zasięg

Znaczenie mają też docelowi odbiorcy i dystrybucja treści reklamowych. Stawki mogą się różnić w zależności od tego, czy reklama będzie emitowana na platformach lokalnych, regionalnych, krajowych czy globalnych.

Montaż i postprodukcja

Jeśli lektor jest odpowiedzialny za montaż i dostarczenie gotowego, dopracowanego nagrania, może to mieć wpływ na całkowity koszt.

Poprawki

Niekiedy za dodatkowe poprawki trzeba również zapłacić większą opłatę, dlatego warto sprawdzić, ile darmowych poprawek wchodzi w cenę, gdy są one dostępne.

Czas realizacji

Gdy nagranie ma być przygotowane „na już”, w takim przypadku mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z jego realizacją.

Ile trzeba zapłacić za lektora do reklamy?

Gdy planuje zamówić nagranie lektorskie przeznaczone na cele reklamowe, w takiej sytuacji koszty ustalane są na podstawie zaprezentowanych powyżej czynników. Ile średnio trzeba będzie zapłacić za takie materiały? Zwykle nagrania lektorskie do lokalnych mediów rozpoczynają się od około 400 złotych za krótki materiał, z kolei wtedy, gdy mają być one przeznaczone do mediów ogólnopolskich, wydatek to nawet ponad 1000 złotych. Taniej można zamówić natomiast nagrania przeznaczone do zastosowania w internecie – tutaj koszty rozpoczynają się od około 300 złotych.

Gdzie zamówić nagranie lektorskie do reklamy?

Aktualnie nagrania lektorskie przeznaczone do reklam mogą być zamawiane w wielu miejscach. Najczęściej wybierane są dzisiaj nagrania online, ponieważ można otrzymać do nich błyskawiczny dostęp – w każdym miejscu i czasie. Internetowe studia nagraniowe, również określane jako banki głosów czy bazy głosów lektorskich, oferują dostęp do bardzo szerokiej gamy lektorów z Polski oraz z innych krajów. Za ich pośrednictwem można łatwo wyszukać odpowiedniego lektora, uwzględniając szereg czynników, na przykład jego doświadczenie, rodzaj głosu czy cennik.

Artykuł w tematyce:
Wiadomości

Dodaj komentarz