lexus rx

Lexus RX w eleganckiej czerni. Oto wersja Black Line

4 października, 2021

Powstanie w liczbie 2 500 sztuk i choć nosi nazwę Black Line, na drogach będzie prawdziwym białym krukiem. Lexus RX w limitowanej wersji Black Line dołączył do oferty marki w Stanach Zjednoczonych, a pierwsze sztuki niebawem trafią do klientów. Co charakteryzuje samochód w eleganckiej edycji?

Kolor elegancji? Dla większości z pewnością będzie to czarny. Szykowny styl, który jest nieodłączną cechą Lexusa RX, został zaakcentowany w limitowanej edycji Black Line, która dołącza do oferty japońskiej marki. Na tę wersję, będą mogli zdecydować się klienci za oceanem. Lexus RX Black Line będzie oferowany w Stanach Zjednoczonych, a odmiana na rok modelowy 2022 zostanie wyprodukowana w serii liczącej 2 500 egzemplarzy. Chętni na takiego SUV-a będą mogli wybrać spośród wariantów benzynowego i hybrydowego, a z uwagi na fakt, że jest to odmiana praktycznie kompletnie wyposażona, w gestii klienta pozostanie przede wszystkim wybór lakieru. Dostępny jest lakier Czarny Caviar i Biały Perłowy Eminent.

 

Lakier wielkiej wagi

W tej wersji to właśnie kolor jest jedną z ważniejszych cech. Dostępne lakiery zostały starannie opracowane tak, by podkreślały bryłę Lexusa i przetłoczenia jego nadwozia. Perłowy biały kolor zyskał odcień dający dodatkową głębię i połysk, a czarny lakier Caviar zawiera większą domieszkę metalicznych cząstek, dzięki którym zachwyca tak w nocy, jak i w pełnym słońcu, zmieniając odcień w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych. Lexus RX Black Line ma również w standardzie 20-calowe felgi lakierowane na czarno. Oprócz obręczy z lekkich stopów, czarnym lakierem wykończono nawet detale takie jak nakrętki śrub mocujących koła. Czarny motyw jest obecny również na osłonach lusterek bocznych i akcentach w przednim zderzaku. Tył zdobi zaś emblemat Black Line, który nie pozostawia wątpliwości, z jaką wersją mamy do czynienia. Zamontowano go na elektrycznie otwieranej pokrywie bagażnika, która również należy do standardowego wyposażenia.

Kompletnie wyposażony

Jakie dodatkowe elementy wyposażenia znajdziemy w limitowanym SUV-ie? Lexus RX w specjalnej wersji ma w sobie wszystkie dodatki obecne w pakiecie wyposażenia, który w USA został określony nazwą Premium. Na pasażerów czeka deska rozdzielcza z akcentami wykonanymi z otwartoporowego drewna oraz wygodne siedzenia z elektryczną regulacją oraz pamięcią ustawień. Zostały one obszyte czarną tapicerką NuLuxe z szarymi przeszyciami, które dodają szyku i pojawiają się na wielu innych elementach wnętrza. Stylową nitkę znajdziemy na konsoli środkowej, elementach skórzanych na kierownicy i dźwigni skrzyni biegów czy na górze deski rozdzielczej. Bogate wyposażenie Lexusa RX nie kończy się na tych elementach, bo samochód z salonu wyjedzie również z dodatkowymi elementami z katalogu oryginalnych akcesoriów. W zestawie znajdą się między innymi czarne dywaniki, mata ochronna do bagażnika czy skórzany pokrowiec na kluczyki.

Lexus USA na nadchodzący rok przewidział produkcję 2 100 sztuk modelu RX Black Line z silnikiem benzynowym (3,5-litrową V-szóstką wytwarzającą niemal 300 KM) i 400 z hybrydowym układem napędowym o łącznej mocy około 310 KM, również bazującym na silniku V6 3.5.

Artykuł w tematyce:
Motoryzacja

Dodaj komentarz