gaszenie pozaru

Na czym polega gaszenie gazem Inergen?

14 kwietnia, 2022

Gaszenie gazem Inergen bardzo często można zaobserwować w różnego rodzaju instytucjach. Jego unikalne właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się w walce z pożarem. Na czym właściwie polega proces gaszenia? Eksperci sprawdzają.

Czym jest gaszenie gazem Inergen?

Gaszenie gazem Inergen to sposób na to, aby zagwarantować sobie odpowiednie zabezpieczenie na wypadek pożaru. Proces zwalczania ognia opiera się na zastosowaniu gazu, który ogranicza dostęp do tlenu. W ten sposób tłumi nawet najbardziej zaawansowane żarzenie.

Urządzenia przeciwpożarowe, które wykorzystują gaz posiadają wiele różnorodnych zalet. Przede wszystkim sprawdzą się w każdych warunkach. W przeciwieństwie do piany lub wody nie wywołują niepożądanych zwarć systemów elektrycznych.

Stałe urządzenia gaśnicze gazowe są łatwe w montażu. Wymagają jedynie odpowiedniego podłączenia do sieci oraz zamontowania butli w wyznaczonym miejscu. Dzięki temu zawsze są gotowe do ugaszenia pożaru.

Gdzie najlepiej sprawdzi się gaszenie gazem Inergen?

Gaszenie gazem jest przystosowane do takich przestrzeni, w których istnieje duże ryzyko żarzenia się ognia oraz zniszczenia cennych przedmiotów. Są to w szczególności muzea, biura, serwerownie oraz laboratoria. To właśnie tam najskuteczniej sprawdza się gaz.

W takich miejscach między innymi zraszacze przeciwpożarowe również są skuteczne, jednak mogą spowodować zniszczenia elementów wyposażenia budynku. Gaz natomiast działa szybko, skutecznie oraz bez tworzenia dodatkowych zniszczeń.

Strumień gaszącego gazu jest pozyskiwany bezpośrednio z butli. Może ona uruchomić się zarówno automatycznie jak i ręcznie. Gaz szczególnie polecany jest nad akumulatorami.

Gaszenie gazem to innowacyjne rozwiązanie, które zapobiega wielu zniszczeniom. Dzięki temu daje szansę na to, że cenne przedmioty będą w stanie nienaruszonym nawet w obliczu żywego ognia. Warto w nie inwestować szczególnie w przypadku posiadania licznej elektroniki.

Artykuł w tematyce:
Wiadomości

Dodaj komentarz