lexus ux

Nowe wersje specjalne Lexusa UX

10 listopada, 2021

Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią to na dwa różne sposoby. Czym wyróżniają się powyższe edycje?


W nowych, specjalnych wersjach wyposażenia, dynamiczne linie crossovera, zostały podkreślone przede wszystkim nowymi dodatkami stylistycznymi w środku i na zewnątrz. Opracowane z myślą o japońskim rynku wersje F Sport Style Blue i Elegant Black są kompletnie wyposażone i mają szereg dodatków, które uwydatniają to, co w modelu UX najlepsze. Choć w kwestii dodatków z zakresu komfortu i technologii, powyższe wersje są do siebie bardzo zbliżone, ich charakter jest różny.

Lexus UX F Sport Style Blue

Ta odmiana bazuje na dynamicznie stylizowanej odmianie F Sport. Charakterystyczne dla modeli Lexusa przetłoczenia zyskują w niej jeszcze więcej drapieżności, a w specjalnej edycji F Sport Style Blue całość jest podkreślona przez nakładki na nadkola lakierowane w kolorze nadwozia, LED-owe reflektory z ciemnym wypełnieniem, czarne nakładki na lusterka i 18-calowe felgi. Nadwozie może być lakierowane w nowym kolorze, który w palecie Lexusa UX pojawił się po raz pierwszy. Lakier Sonic Chrome podkreśla charakter miejskiego SUV-a i zgrabnie akcentuje jego ostre linie.

Rzut oka do wnętrza wyjaśnia, skąd wzięła się nazwa tej specjalnej wersji. Skórzana tapicerka z perforacją została przeszyta niebieską nitką, a w mocno wyprofilowanym fotelu znalazły się wstawki z niebieskiej skóry. Pojawiają się one również na innych elementach wnętrza, takich jak podłokietnik czy kierownica. W tej wersji standardem jest również podgrzewanie i wentylacja przednich siedzeń, a pozostałe dodatki znane z klasycznej wersji F Sport dopełniają sportowego klimatu.

Lexus UX Elegant Black

W przypadku tej odmiany nazwa mówi sama za siebie. W tym modelu chodzi o podkreślenie jego prestiżu i elegancji, której wielu klientów poszukuje w samochodach tego segmentu. W ich przypadku wybór Lexusa UX uzasadnia doskonałe wyposażenie, ale dla jeszcze bardziej wymagających stworzono wersję Elegant Black. Jako pierwszy w oczy rzuca się lakierowany na czarno grill, który dominuje w przedniej części auta. Podobnie jak w przypadku opisywanej wcześniej wersji, wypełnienie LED-owych lamp przednich jest ciemne. W odmianie Elegant Black mamy również lakierowane w kolorze nadwozia nakładki na nadkola i 18-calowe felgi w czarnym kolorze. Ciemny odcień jest obecny także na relingach i we wnętrzu, które zyskało nową, efektowną tapicerkę z brązowym przeszyciem. Standardem w wersji Elegant Black jest także elektrycznie otwierana klapa bagażnika z funkcją ustawiania wysokości otwarcia.

Wyposażenie nowych wersji specjalnych

Poza wymienionymi wyżej elementami, charakterystycznymi dla każdej wersji z osobna, Lexus UX w nowych edycjach ma także wiele nowych elementów należących do standardowego wyposażenia. Na liście znalazły się między innymi kamera panoramiczna (Panoramic View Monitor), która pozwala obserwować otoczenie samochodu i ułatwia manewry. Nie sposób nie docenić również systemu PKSB, czyli układu automatycznego hamowania podczas parkowania, który zapobiega kolizjom i parkingowym stłuczkom. Szeroką paletę systemów bezpieczeństwa uzupełnia system monitorowania martwego pola.

Lexus UX w nowych edycjach specjalnych trafił do salonów marki w Japonii. SUV w wersji F Sport Style Blue jest dostępny w wariantach UX 250h i UX 200, a Elegant Black można zamówić wyłącznie z hybrydowym układem UX 250h.

Artykuł w tematyce:
Motoryzacja

Dodaj komentarz