bieznikowa opona

Opona bieżnikowana – co to jest i czy warto inwestować?

23 listopada, 2022

Inwestycja w nowe ogumowanie pojazdowe nie należy do łatwych. Wysokie koszty zakupu nowych opon i ilość dostępnych produktów na rynku powoduje, że wielu klientów ma problem ze znalezieniem zadowalającego modelu. W wielu przypadkach warto jednak zainteresować się takimi propozycjami jak opona bieżnikowana. Zastanawiasz się nad tym, co to jest i dlaczego taka inwestycja może okazać się dla Ciebie opłacalna? Nie czekaj i sprawdź szczegółowe informacje, które przygotowaliśmy w poniższym materiale. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Co to jest opona bieżnikowana?

Bieżnikowanie polega na usunięciu starego bieżnika z opony i na wymianie go na nowy. Zdarza się, że bieżnikowane opony mają lepsze właściwości niż opony nowe, ponieważ bieżnik jest ukształtowany w dużo lepszy sposób i z wykorzystaniem tworzyw wyższej klasy. Proces bieżnikowania jest przeprowadzany przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiednie maszyny i narzędzia.

Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że opona bieżnikowana to ogumienie z drugiej ręki, które zostało wyeksploatowane i przywrócone do odpowiedniego stanu. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że opona bieżnikowana nie powinna być również wiekowa, ponieważ z biegiem czasu zmienia się twardość i kruchość tworzywa, z którego jest ona wykonana – niezależnie od tego, czy stawiasz na produkty od renomowanych producentów, czy inwestujesz w budżetowe alternatywy.

Czy korzystanie z opon bieżnikowanych jest bezpieczne i zadowalające?

Tak, korzystanie z opon bieżnikowanych jest bezpieczne i spełnia oczekiwania użytkowników – zwłaszcza jeśli ogumienie tego typu wykorzystywane jest w warunkach miejskich (np. przy autach dostawczych) lub do realizacji zadań rolniczo-przemysłowych (np. w gospodarstwach lub w firmach produkcyjno-przemysłowych). Bieżnikowane opony mają wielokrotnie lepsze właściwości niż opony z nowymi bieżnikami – zwłaszcza gdy mówimy na temat produktów wątpliwej jakości. Jest to oczywiście możliwe dzięki temu, że bieżnik jest już ukształtowany w odpowiedni sposób i wykonywany jest on z zachowaniem najwyższych standardów pod kątem niezawodności i zachowania w określonych warunkach.

Chcesz mieć pewność, że wybrana opona bieżnikowana spełni Twojego oczekiwania? Kupuj ogumienie w miejscach, które zostały sprawdzone przez konsumentów i cieszą się ich uznaniem. eSklep.Pesta.com.pl to sklep internetowy, w które zrealizujesz zamówienie bez wychodzenia z domu. Sprawdź ofertę na stronie https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000000439/opony-bieznikowane i przekonaj się już teraz o tym, jak wiele możliwości czeka na wyciągnięcie ręki.

Artykuł w tematyce:
Motoryzacja

Dodaj komentarz