Podłogowe suszarnie do ziół – jak działają?

25 października, 2022

Obecnie dostępne na ryku podłogowe suszarnie do ziół działają zupełnie inaczej niż te z ubiegłego wieku. To aktualnie innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa do szybkiego suszenia, które indywidualnie dopasowujesz do swoich potrzeb. W zależności od tego ile masz zbiorów i jaką powierzchnią dysponujesz. Zbuduj swoją suszarnię sam.

Zielarstwo nadal bardzo opłacalne.

Bądź otwarty na alternatywne rozwiązania dla zdrowia i dowiedz się, jak przebiega suszenie ziół w suszarni. Jak wiadomo, zielarstwo przeżywa swój renesans. Warto ten czas owocnie wykorzystać. Aby produkować dobrej jakości zioła na większą skalę konieczne będzie zastosowanie skutecznych rozwiązań. Ważnym etapem w procesie produkcji rolnej jest suszenie zbiorów. Poza roślinami leczniczymi suszymy również owoce, rośliny strączkowe, zboża czy dosuszamy cebulę. Służą do tego m.in.suszarnie komorowe i podłogowe. Jeśli planujesz wyodrębnić na to osobną przestrzeń, profesjonalna suszarnia do ziół w wariancie podłogowym będzie w tym wypadku pożądana.

Czy suszenie ziół w suszarni jest łatwe?

Celem suszenia jest zachowanie aromatu i właściwości prozdrowotnych rośliny. Najlepiej swoją funkcję spełnią podłogowe suszarnie do ziół. To rozwiązanie usprawni Twoją pracę i z całą pewnością przyniesie pożądany efekt. Składają się z takich elementów jak wentylatory i nagrzewnice, a co najważniejsze nie wymagają specjalnego fundamentu. Suszarnie są wolnostojące i mobilne. Wszystkie komponenty można dobierać indywidualnie. Ostateczna konstrukcja zależy od w wielkości i warunków pomieszczenia oraz rodzaju i ilości suszonego materiału. Taką profesjonalną suszarnię możesz wstawić do dowolnego pomieszczenia, w którym zamierzasz suszyć swoje zbiory. Konstrukcja suszarni podłogowej pozwala na wjechanie do niej przyczepą i ładowarką teleskopową. Podłogowe suszarnie do ziół składają się przede wszystkim z kanału rozprowadzającego ciepłe powietrze i wykonanej z blachy perforowanej podłogi. Podłogę można łatwo zdemontować, dzięki czemu można oczyścić przestrzeń pod spodem.

Jak działają suszarnie?

Są sterowane automatycznie. Odbywają się tu regularne pomiary wilgotności i temperatury, a następnie w razie potrzeby uruchamiają się wentylatory oraz ogrzewanie. W ten sposób odprowadzana jest wydzielająca się wilgoć. Czym różnią się od suszarni komorowej? W tym wypadku nie potrzebujesz do suszenia wózków ze specjalnymi tacami lub sitami. Wydzielone pomieszczenie stanowi suszarnię. Ogrzewanie suszarni odbywa się przy pomocy gorącej wody, gazu lub oleju.

Artykuł w tematyce:
IT i technologie

Dodaj komentarz