domowa rehabilitacja

Rehabilitacja w domu pacjenta – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

7 lutego, 2023

Rehabilitacja w domu pacjenta to coraz bardziej popularna usługa różnych Centrum Rehabilitacji niesie ona wiele korzyści dla pacjenta. Sam przebieg rehabilitacji nie różni się znacząco od tej przeprowadzanej w gabinecie, ale istnieje kilka aspektów, o których warto wiedzieć. Najważniejszym jest oczywiście dobro pacjenta, w domu czuje się o wiele bardziej komfortowo, niż miałoby to miejsce w gabinecie rehabilitacyjnym. Warto wspomnieć, że z usługi dojazdu rehabilitanta może skorzystać każdy, ale usługa ta została stworzona specjalnie dla grupy osób, które nie mogą sobie pozwolić na dojazd. Dla kogo została stworzona taka usługa i kiedy warto z niej skorzystać?

Kiedy warto skorzystać z rehabilitacji w domu?

Centrum Rehabilitacji Sonatio oferuje rehabilitację w domu pacjenta w Bydgoszczy, jest to coraz bardziej popularna usługa, ponieważ daje ona możliwość skorzystania z pomocy rehabilitanta osobom, które często ze względu na stan zdrowia nie mogą dojechać do Centrum Rehabilitacji. Właśnie takim osobom najbardziej poleca się dojazd rehabilitanta do domu, dzięki temu mogą spokojnie czekać na jego przyjazd. Z takiej usług chętnie korzystają również osoby starsze oraz te, które mają utrudniony dojazd na miejsce rehabilitacji. Rehabilitacja w domu niesie ze sobą wiele zalet, oprócz już wspomnianej prywatności pacjenta, a przy tym komforcie, rehabilitant może skupić całą swoją uwagę na jednej osobie, przez co wszystkie ćwiczenia wykonywane są z największą dokładnością, co ma przełożenie na poprawę kondycji.

Jak przebiega domowa wizyta rehabilitanta?

Domowa wizyta rehabilitanta nie różni się bardzo od tej w gabinecie. Na początku takiej wizyty omawiany jest stan zdrowia pacjenta, a następnie przechodzi się do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych. Podczas domowej wizyty fizjoterapeuty może on przeprowadzić kilka metod terapeutycznych, które poprawią funkcjonowanie pacjenta, jedną z takich metod jest kinesiotaping, w Bydgoszczy taką usługą zajmuje się Centrum Sonatio.

Artykuł w tematyce:
Zdrowie

Dodaj komentarz